проєкти
Премія Women in Arts
Дата проведення:
12 березня


Місце проведення: Україна


Напрям діяльності:
Кроссекторальні програми

У 2019 році ООН Жінки в Україні та Український інститут заснували Премію Women in Arts, щоб підтримувати професійний розвиток жінок у сфері культури та їхню видимість на національному та міжнародному рівнях, а також долати ґендерні стереотипи та усувати нерівність. Премія призначається жінкам за актуальні досягнення в українському мистецтві.

У 2020 році лауретками премії у відповідних номінаціях стали:

  • Жінки у візуальному мистецтві — Лада Наконечна;
  • Жінки в музиці — Альона Савраненко (alyona alyona);
  • Жінки в театрі і кіно — Наталія Ворожбит;
  • Жінки в літературі — Оксана Забужко;
  • Жінки в культурному менеджменті — Юлія Сінькевич;
  • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях — Дар'я Бадьйор.
До відбору номінанток та переможниць були залучені понад 40 незалежних експертів та експерток у сферах, які відповідають кожній із номінацій. Церемонія нагородження відбулась у Національному центрі Олександра Довженка — партнерській інституції руху HeForShe в Україні.

Статуетку-нагороду для премії Women in Arts створила сучасна українська скульпторка Марія Куліковська. Форма статуетки — це кисті жіночих рук, які переплітаються. За словами художниці, жіночі руки символізують підтримку і захист, а також жіночу працю. Основою для скульптури стали кисті рук самої художниці.


Історично у жінок було менше можливостей для реалізації себе в професіях, зокрема у мистецькій та культурній сферах. Саме тому їхня робота залишається здебільшого невидимою в історії мистецтва та менш доступною для широкого загалу навіть тепер. Ця Премія має на меті встановити нову традицію визнання жіночого внеску в культуру як в Україні, так і за її межами. Водночас, ми хочемо підкреслити важливість зв'язку мисткинь із покоління в покоління.
Домініка Стояноска, в.о. голови Офісу ООН Жінки в Україні