проєкт
Онлайн-ресурс Ukraїnica
Дата проведення: листопад-грудень


Місце проведення: Кембрідж, США


Напрям діяльності:
Академічні програми

Український науковий інститут Гарвардського університету (HURI) та Український інститут при МЗС України об'єднали зусилля, щоб створити сучасну та зручну для користування базу даних перекладів українських джерел для викладання і досліджень.

«Україніка: база даних першоджерел україністики» слугуватиме онлайн порталом, який допоможе знаходити, зберігати в особистому кабінеті і отримувати доступ до джерел, зокрема до перекладів літератури українських авторів, історичних документів, свідчень очевидців, фільмів та інших першоджерел, що були створені українською мовою і доступні у якісному перекладі англійською.

Платформа містить бібліографічну інформацію про переклади іноземними мовами ключових першоджерел і академічних матеріалів з української тематики. «Україніка» буде корисною тим, хто займається викладанням україністики та дослідженням широкого кола тем, пов'язаних з Україною, Центральною та Східної Європою за кордоном. Публічний запуск платформи запланований на 2021 рік.

Ukraїniсa підвищить присутність України в академічному середовищі, і не лише на факультетах славістики, а й історії, жіночих студій, антропології та політичних наук. Український інститут відіграє ключову роль у втіленні цієї візії.
Сергій Плохій, директор українського наукового інституту Гарвардського університету