Програма
Український сувенір
Дата проведення: липень-грудень


Місце проведення:
Україна

Напрям діяльності:
Кроссекторальні програми

Сувеніри і подарунки — важливий елемент дипломатичного протоколу та міжкультурного спілкування. Український інститут провів конкурс дизайн-концептів та створив онлайн-каталог сучасного українського сувеніру для використання закордонними дипломатичними установами, МЗС України та у власній роботі. Дизайн-концепти двох переможців конкурсу представляють традиційну та сучасну українську культуру. Переможців конкурсу обирало міжнародне журі. До каталогу увійшло два проєкти: «Квіти та птахи» авторства GuniaProject і «Серія» авторства дизайнерок Олени Орап та Дарії Подольцевої.
До каталогу увійшло два проєкти:
«Квіти та птахи»


Розробляючи колекцію, автори надихались українським мистецтвом килимарства та козацької вишивки, зокрема книгою «Квіти та птахи» видавництва «Родовід», до якої увійшли колекції рослинних килимів десяти провідних українських музеїв і Українського музею в Нью-Йорку. Квіти використовували в обрядах, декорі та побуті. Рослинно-квіткові елементи є найрозповсюдженішими в традиційній народній творчості українців та майже завжди присутні на ужиткових виробах та вишивці. Квітка була не тільки естетичним елементом, але й носила символічне значення. Наші предки вірили, що магія квітів відігравала у житті людей значну роль: наприклад, сплетений з квітів і трав вінок це один з найдавніших символів — символ життя.
«Серія»


Проєкт про серії типових будинків українських міст 1970-1990-х років. Заявники намагалися створити ідеальний образ міської дійсності, адже на проєктах архітекторів 1970-1990-х фасади виглядали бездоганно, і повернути їм красу первісного задуму. Графіка створена на основі фасадів будинків серій: БПС, КТ, «чешки». Тільки розуміння, осмислення і прийняття спадщини та сьогодення наших міст допоможе рухатися до нової організації міського і публічного простору. За попередні роки українські урбаністичні пейзажі значно зацікавили іноземців і стали популярним місцем для зйомок кліпів, фільмів та екскурсій.
Ознайомитись із каталогом:
Найважливішою частиною подарунка є символічне наповнення, яке він у собі несе, можливість через акт дарування відчути момент спільності та пізнання іншого. Тому ми шукали дизайн-концепти, які представлять не тільки привабливі та якісні об'єкти, а в першу чергу — захопливі та глибокі історії про Україну та людей, які тут живуть.
Еміне Джапарова, Перша заступниця Міністра закордонних справ України