Програма
Фестиваль українського кіно у Варшаві «UKRAЇNA!»
Дата проведення: 22-25 жовтня


Місце проведення: Варшава, Польща

Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Кіно


У 2020 році Український інститут вже вдруге виступив партнером Фестивалю українського кіно у Варшаві «UKRAINA!», який поширює знання про сучасну Україну та українців через покази фільмів та онлайн-зустрічі з їхніми авторами. Це єдина щорічна подія, яка презентує найкращі зразки сучасного українського кіно у Польщі.

Український інститут долучився до складання програми та субтитрування фільмів польською мовою. Під час фестивалю відбувся 41 показ 34 фільмів, що зібрали близько 1100 глядачів у варшавському кінотеатрі «Iluzjon». Понад 14 000 глядачів з усієї Польщі переглянули фільми фестивалю на онлайн-платформі.

Окрім показів на фестивалі також відбулися супровідні заходи, зокрема публічна дискусія «Чи Україна це все ще Східна Європа?», в яких взяли участь письменниця Олександра Іванюк, перекладачка Анна Коженьовска-Бігун, акторка Маріанна Янушевич, журналіст Якуб Маймурек та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

Упродовж чотирьох років Фестиваль українського кіно у Варшаві «UKRAЇNA!» став відомою подією для жителів Варшави, а торік і для Любліна. Попередні роки показали, наскільки сильною є потреба розмови, взаємного пізнання та розуміння між Україною і Польщею. Ми хочемо, щоб фестиваль прокладав міст між поляками та українцями, був майданчиком для діалогу та можливістю спільного дозвілля. Ми хочемо зламати стереотип про прісну Україну, в якій найвищий рівень мистецтва на експорт — це народне вбрання. Сучасне українське мистецтво може запропонувати значно більше, і ми передаємо це мовою кіно.

Беата Бєронська-Лях, директорка кінофестивалю