проєкт
Мистецька резиденція в рамках премії ім. Казимира Малевича
Дата проведення:
21 січня — 10 квітня 2020


Місце проведення: Варшава, Польща

Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Візуальне мистецтво


Український митець Іван Світличний, лауреат премії імені Казимира Малевича 2018 року, взяв участь у мистецькій резиденції Центру сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» у Варшаві у 2020 році. Під час резиденції художник працював над розвитком української онлайн-платформи з презентації сучасного мистецтва «Шухляда», представляв її у польських мистецьких колах і налагоджував мережу контактів серед митців і викладачів у Варшаві.

Премія імені Казимира Малевича організована Польським інститутом у Києві. З 2018 року Український інститут є партнером премії.


Премія Малевича стала заслуженою відзнакою творчості видатного українського митця Івана Світличного. Під час резиденції, яка збіглася в часі з початком пандемії, художник зміг цілковито зосередитись на своїй творчості. Він реалізував декілька колективних проєктів та запустив виставку Олексія Сая в інтернет-просторі «Шухляда». І, що найважливіше, Іван розпочав роботу над новим проєктом, над яким ми сподіваємось разом попрацювати у майбутньому. У цей інтенсивний та напружений період наша співпраця з Українським інститутом була надзвичайно плавною та професійною. Ми відчували підтримку та довіру з боку нашого партнера.
— Юлія Гарасимович, кураторка, відділ мистецьких резиденцій Центру сучасного мистецтва «Замок Уяздовський»