Програма
transmission.ua:
Drama on the move
Дата проведення: 18-22 серпня


Місце проведення: Краків, Польща та онлайн


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Перформативні мистецтва


Довгострокова програма transmission.ua: drama on the move започаткована Українським інститутом для підтримки перекладу, популяризації і постановок сучасної української драматургії за кордоном. Програма розрахована на період 2020-2022 років і буде втілена у трьох країнах: Польщі, Німеччині і Великій Британії.

У 2020 році першою фокусною країною програми стала Німеччина. За підсумками конкурсу, проведеного в червні-липні 2020 р., Українським інститутом було обрано шість драматургічних творів: постдокументальна п'єса «Горизонт 200» Олени Апчел та Оксани Данчук, лібрето до опери «Пеніта ля трагедія» Тетяни Киценко, пошук способу говоріння у 5 сценах «Що таке єврейська музика» Анастасії Косодій, соціальна трагікомедія «Вибухівка» Наталії Блок, трагікомедія «Свинина» Катерини Пенькової, трагікомедія «М'яч летів на східний берег» Ольги Мацюпи.

Тексти-переможці будуть перекладені у 2021 році за підтримки Гете-Інституту в Києві, а онлайн-збірку розповсюдять серед репертуарних і незалежних театрів Німеччини.


Такі драматургічні експерименти можуть бути цікавими для німецького читача/глядача, адже мають можливість оригінальною, небанальною формою презентувати суспільні і культурні процеси сучасної України. Крім того, саме німецький театр і німецька драма відомі своїми драматургічними проривами і мають для того підготовленого читача, глядача і режисера.
Жанна Бортнік, кандидатка філолологічних наук, рідерка драматургічного конкурсу Українського інституту 2020