Програма
Producers Network
Дата проведення: 22-26 червня


Місце проведення: онлайн (Париж, Франція)


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Кіно

У 2020 році Україна вперше стала однією з семи фокусних країн у спеціальній програмі Producers Network Каннського кіноринку Marché du Film. 24 червня п'ять українських продюсерів (Дар'я Бассель, Денис Іванов, Олександра Костіна, Ігор Савиченко, Володимир Яценко), відібраних представниками Українського інституту та Одеського міжнародного кінофестивалю через відкритий конкурс, були офіційно представлені міжнародній кіноспільноті на онлайн-платформі кіноринку іміджевим відео. Українські учасники мали змогу приєднатися до всіх подій індустрійної платформи Каннського МКФ, а також взяти участь у спеціальних круглих столах з провідними міжнародними експертами кіногалузі та встановити професійні контакти.

Завдяки підтримці Українського інституту в мене була можливість стати частиною Producers Network, поспілкуватись в дуже обмеженому колі з лідерами світової індустрії, поставити їм питання та отримати відповіді, які базуються на унікальному досвіді самих досвідчених гравців ринку. Особливо важливим і корисним стало обговорення нових ризиків та відповідно нових правил гри для індустрії, пов'язаних з глобальними змінами, спричиненими пандемією, адже наша компанія як раз в той момент планувала виробництво двох повнометражних фільмів ВАКУУМ режисерки Єлізавети Сміт та ПАМФІР режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Інформація та підтримка від колег, яку я отримала під час Producers Network, допомогла передбачити та подолати багато викликів, з якими зустрілась вся кіноіндустрія минулого року.

Олександра Костіна, кінопродюсерка, Bossonfilm
Навіть у віртуальному форматі, Каннський кіноринок у минулому році залишився головним майданчиком для світової індустрії. Те, що Україна стала фокусною країною в Producers Network, дає нам як стратегічні, так і тактичні переваги. Стратегічні — тому що Україна заявлена як перспективна кінокраїна, де є продюсери з цікавими міжнародними проектами і талановиті режисери. Якщо ж говорити на рівні користі для конкретної стрічки, то Канни стали першим кіноринком, на якому ми заявили новий фільм Олега Сенцова «Блискучий світ», який замислювався як міжнародна копродукція. Під час кіноринку нам вдалося знайти ключового партнера, з яким ми зараз розвиваємо проект далі, готуючись до зйомок в 2022 році.
Денис Іванов, кінопродюсер, Артхаус Траффік