проєкт
ІЗОЛЯЦІЯ: must speak
Дата проведення:
10 грудня 2020


Місце проведення: Київ, Україна та онлайн


Напрям діяльності:
Громадянське суспільство
ІЗОЛЯЦІЯ: must speak — це комплексний проєкт, який об'єднав політичну й інформаційну кампанію з мистецькою складовою. Його презентація відбулась у Міжнародний день прав людини (10 грудня) і започаткувала масштабну інформаційну кампанію МЗС України, що запланована на 2021 рік. Її мета - привернути увагу міжнародної спільноти до фактів застосування тортур та антигуманної діяльності в незаконній в'язниці «Ізоляція». Цю в'язницю створила окупаційна влада Російської Федерації на території однойменного культурного центру після захоплення Донецька у 2014 році. За даними звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в ІЗОЛЯЦІЇ ув'язнених піддають тортурам та сексуальному насиллю.

У рамках презентації Станіслав Асєєв — журналіст і колишній політичний в'язень — презентував свою книгу «Світлий шлях. Історія одного концтабору», в якій він розповів про свій досвід ув'язнення в «Ізоляції».

Проєкт організований Міністерством закордонних справ України, Українським інститутом, Міжнародним благодійним фондом ІЗОЛЯЦІЯ та журналістом, письменником і колишнім політв'язнем Росії Станіславом Асєєвим.

Фото: Едуард Крижанівський