проєкт
Участь у кінофестивалі Five Lakes Film Festival
Дата проведення:
01 вересня


Місце проведення: м. Штарнберг, Німеччина


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Кіно


2020 року Україна стала гостею Five Lakes Film Festival — одного з найбільших кінофестивалів Південної Німеччини, який збирає щорічно понад 20 000 глядачів та кінопрофесіоналів.

1 вересня Генеральне консульство України в Мюнхені урочисто відкрило українську програми кінофестивалю. Український інститут долучився до події та запросив на відкриття вечора Віталія Кияницю — українського композитора та піаніста, який презентував вечірню музичну програму. Партнери та учасники фестивалю мали можливість познайомитись з відомими українськими мелодіями в авторській джазовій обробці.

Цього року все відбувається геть інакше, ніж раніше, в абсолютно невизначених умовах. Навесні, якраз напередодні оголошення карантину, до консульства звернулася команда кінофестивалю Five Lakes Film Festival з проєктом української програми країни-гостя фестивалю. З одного боку, це було неочікувано і досить непевно через поширення коронавірусу, а з іншого — пропозиція, від якої неможливо відмовитися. І все вдалося. Тут треба віддати належне директору кінофестивалю Матіасу Хельвігу та його команді, які зробили неможливе, бо фестиваль повністю проходив офлайн, та ще й під патронатом Прем'єр-міністра Баварії Маркуса Зьодера.

Ми дуже вдячні Українському інституту за готовність долучитися та стати партнером відкриття української програми на фестивалі. Я радий, що наша співпраця, започаткована ще торік, успішно продовжилась, адже фестиваль має широку аудиторію, якій ми хотіли б більше розповісти про українські реалії. І культура нам в цьому дуже допомагає, адже, як показує досвід, є ефективним засобом комунікації України зі світом.

Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко