Програма
Участь у фестивалі European Festival of the First Novel
Дата проведення: листопад-грудень


Місце проведення: Кіль, Німеччина


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Література


На запрошення Європейського фестивалю дебютних романів письменниця Тамара Горіха Зерня представила міжнародній аудиторії свій перший роман «Доця» (2019). У фестивалі також взяли участь 12 письменників-дебютантів з країн Європи.

Уривки з роману були перекладені англійською, французькою і німецькою мовами та вийшли друком у фестивальній збірці. Збірку було розповсюджено серед представників видавництв, які брали участь у фестивалі, літературних інститутів, авторів і перекладачів — загалом 170 примірників у Чехії, Австрії, Данії, Франції, Німеччині, Італії, Латвії, Нідерландах, Норвегії, Польщі, Словенії, Швейцарії, Великій Британії.

Європейський фестиваль дебютних романів відбувається щороку з 2003 року на півночі Німеччини у федеральній землі Шлезвіґ-Гольштейн, збираючи потужну професійну аудиторію — понад 120 письменників та понад 100 видавців із Австрії, Данії, Естонії, Іспанії, Латвії, Норвегії, Польщі, Угорщини, Франції, Фінляндії, Швейцарії та ін.

Якщо вашого тексту немає англійською (французькою, німецькою…) мовою, його немає взагалі. ... І якщо ви хочете донести свій твір до широкого читача, вам доведеться пройти тернистий шлях. Для українського видавництва вихід у Європу можна порівняти з першими кроками Русалоньки на суходолі.

І я щиро вдячна Українському інституту за те, що вони взялися прискорити цей процес. Буквально підхопили під руку і запропонували своїх експертів, свій досвід, своїх перекладачів і свої можливості для просування. Для мене ця допомога є безцінною. Усвідомлення того, що ти не одна, що є люди та організації в Україні, які з тобою на одній хвилі, які рухаються у тому ж напрямку, що і ти — окрилює.

Тамара Горіха Зерня, авторка роману «Доця»