Програма
Extra Sound
У січні 2020 року Український інститут запустив довгострокову програму з представлення українських музикантів на ключових музичних подіях за кордоном Extra Sound.

Учасники програми Extra Sound отримують можливість виступити на провідних музичних шоукейс-фестивалях Європи і налагодити професійні контакти з міжнародною музичною спільнотою.

Для музикантів шоукейси стають місцем зустрічі з впливовими букінг-агентами, програмними менеджерами музичних фестивалів, редакторами музичних видань, керівниками лейблів, які шукають нові імена та перспективні музичні проєкти.

У 2020 році партнерами програми Extra Sound стали чотири великі європейські шоукейси: The Great Escape (Брайтон, Велика Британія), Spring Break (Познань, Польща), Waves Vienna (Відень, Австрія) та Budapest Showcase Hub (Будапешт, Угорщина).

На початку року Український інститут провів конкурсний відбір серед українських музикантів для участі у The Great Escape та Spring Break. На жаль, у зв'язку з пандемією COVID-19 більшість фестивалів скасували або перенесли на 2021 рік. Тому українські музиканти взяли участь в одному фестивалі з чотирьох запланованих — Waves Vienna, який відбувся онлайн.

Програма
Українські музиканти на фестивалі-шоукейсі Waves Vienna
Дата проведення: 10-12 вересня


Місце проведення: онлайн (Австрія)


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Музика


Waves Vienna — одна з ключових музичних подій Європи, яка збирає понад 15000 відвідувачів щороку, серед яких — впливові гравці музичної індустрії і широка глядацька аудиторія. У 2020 році Україна вперше стала фокусною країною фестивалю (разом з Великою Британією).

У зв'язку з пандемією COVID-19 проєкт відбувся в онлайн-форматі. На фестивалі було представлено шість українських музикантів і колективів: FO SHO, Tik Tu, Dakh Daughters, The Castle, krapka KOMA, Tse Sho. Для гуртів онлайн-формат мав свої переваги: завдяки участі в проєкті, в музикантів залишилися професійно зняті відео-портфоліо, які вони зможуть використовувати для своєї подальшої промоції.

Також у рамках фестивалю під лозунгом «East meets West» відбулася конференція Waves Conference, на якій обговорювались нагальні питання та виклики музичного сектору. На спеціальній панелі конференції Ukrainian Business Mixer українські музичні фахівці провели 72 робочі зустрічі з ключовими іноземними фахівцями музичної індустрії, представниками музичних ЗМІ, промоутерами, організаторами фестивалів, керівниками музичних агенцій.

Партнер проєкту — Music Export Ukraine, незалежна ініціатива, яка допомагає українським артистам встановлювати міжнародні контакти, популяризувати їхню творчість, розвивати кар'єру і талант на міжнародному рівні.

Поглянути за лаштунки:
Україна продемонструвала надзвичайно потужну музичну спільноту. Всього лиш минулого року їхня делегація приїхала на фестиваль уперше, і чесно кажучи, ми трохи побоювалися одразу запрошувати їх як фокусну країну 2020. Але коли ми побачили список українських гуртів та рівень організації, який забезпечили команди Українського інституту та Music Export Ukraine, ми знали, що Україна буде зіркою нашої програми. У цій країні є безліч видатних музичних відкриттів!
— Томас Геєр, засновник та фестивальний директор Waves Festival
Завдяки тому, що Україна цьогоріч була фокусною країною, до нас було прикуто набагато більше уваги. Нашому гурту прийшло одразу декілька запитів та інтерв'ю від закордонних медіа, тому ми залюбки спілкувались із закордонними журналістами. Також у соцмережах значно зріс рівень позитивних відгуків про нашу музику після стріму на Waves Vienna. Ми дуже задоволені результатом шоукейсу!

Бетелєхем Єндалє, гурт FO SHO
Я був уперше залучений до підготовки презентації про український музичний ринок для європейської аудиторії. Було дуже важливо розповісти, хто ми є і які можливості пропонує Україна. Завдяки стрімам я також почув багато нової музики, в яку хочеться заглибитись. Мав змогу поспілкуватися з менеджерами закордонних гуртів і сподіваюся, що допоміг їм по-справжньому відкрити для себе українську музичну індустрію.

Олексій Бондаренко, музичний журналіст, головний редактор LiRoom.com.ua