проєкт
Міжнародний форум культурної дипломатії
Дата проведення:
10 листопада


Місце проведення: онлайн (Київ, Україна)


Напрям діяльності:
Розвиток культурної дипломатії
Український інститут у співпраці з Міністерством закордонних справ України організував Міжнародний форум культурної дипломатії — фахову платформу для обговорення сучасних підходів презентації країн на міжнародній арені засобами культури. Форум зібрав провідних фахівців із України та світу, щоб обмінятися найкращими міжнародними практиками та знайти інклюзивні рішення нової культурної дипломатії в часи криз, загроз та невизначеності.

В рамках форуму відбулись виступи та панельні дискусії за участі фахівців з України, США, Австрії, Польщі, Литви, Швеції, зокрема на теми:

- Найкращі практики культурної дипломатії
- Аналітика сприйняття України за кордоном
- Імідж держави та національна безпека
- Україна у світовому рейтингу м'якої сили

Проєкт є ідейним продовженням чотирьох форумів, організованих МЗС та Дипломатичною академією України в 2015-2018 роках.

У форумі взяли участь представники закордонних дипломатичних установ України, міністерств, державних установ, представників закордонного українства, міжнародні організації, дослідницькі та аналітичні центри. Форум відбувся в онлайн-форматі. Трансляції форуму переглянули близько 87,000 глядачів із 45 країн світу (включно з Україною).

У культурній дипломатії є два ключові пріоритети. По-перше, створення нових сенсів і наративів, які ми просуваємо щодо України у світі. По-друге, втілення нових яскравих проєктів, якими ми дивуємо світ і м'якою силою культури впливаємо на ставлення до України у різних країнах.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України