Програма
Ukrainian Showcase at Cannes Docs

Дата проведення: 22-26 червня


Місце проведення: онлайн (Париж, Франція)


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Кіно


Український інститут у партнерстві з міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA організував презентацію української документалістики на найбільшому у світі кіноринку Marché du Film Каннського кінофестивалю.

Через відкритий конкурс для участі у проєкті було відібрано 4 фільми: «Плай. Шлях через гори» режисерки Єви Джишиашвілі та продюсерки Оксани Іванюк, «Поміж війн» режисерки Аліни Горлової та продюсерів Максима Наконечного, Ілони Бічевської, Патріка Гамма, «Свідки Флоріана» режисера Олексія Радинського та продюсерки Люби Кнорозок, «Щоденник нареченої Христа» режисерки Марти Смеречинської та продюсерів Наталії Лібет і Віталія Шереметьєва.

Презентацію Ukrainian Showcase at Cannes Doc відвідало понад 150 кінопрофесіоналів з усього світу. Після шоукейсу продюсери та режисери українських проєктів-учасників отримали індивідуальні консультації від міжнародних дистрибуторів, сейлз-агентів, продюсерів та відбірників кінофестивалів. Зокрема, для продюсерів також була організована зустріч з міжнародними тренерами EURODOC — авторитетної програми для продюсерів документального кіно.
Сподіваюся, що цьогорічний шоукейс є першим, та не останнім — і що ми кожного року зможемо презентувати щонайменше чотири неймовірних документальних проєкти, які потім матимуть прем'єри на найкращих світових фестивалях. Мушу зауважити, що ще досі фахівці та фахівчині на різних ринкових подіях можуть плутати Україну з Румунією або Грецією. Але чим більше ми робитимемо таких подій, тим більш впізнаваним буде наше кіно, наші режисер(к)и та продюсер(к)и, наша країна загалом.

Дар'я Бассель, керівниця індустрійної платформи DOCU/ПРО