Програма
Театральний фестиваль «Близькі незнайомі»
Дата проведення: 22-27 жовтня (офлайн),
17-25 листопада (онлайн)



Місце проведення: Познань, Польща


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Перформативні мистецтва


Фестиваль «Близькі незнайомі», заснований Театром Польським у 2007 році, останні два роки представляє українське актуальне театральне мистецтво. У 2020 році Український інститут став партнером події разом із Фундацією «Reszka».

Програма 2020 року зосередилась на темі українсько-польських відносин. Головними героями фестиваль обрав українок та українців, а також висвітлив ситуацію на Сході України. Представлені вистави піднімають важливі для суспільства теми: права людини, ідентичність, еміграція.

Український інститут забезпечив участь у фестивалі двох проєктів, створених у Польщі за участі українських митців: постдокументальну виставу Олени Апчел «Więzi» (Ланцюги, Пов'язь) Гданського театру Вибжеже та перформативне читання Якуба Скшиванека «Przysposobienie obronne» у Сучасному театрі Щецина за однойменною п'єсою «ДПЮ» Дмитра Левицького та колективу харківського незалежного театру «Прекрасні квіти».

Спеціально для фестивалю члени мистецької групи Pic-Pic разом із польськими колегами створили виставу-аудіопрогулянку «Ten Spacer» (Та прогулянка), якою пропонували глядачам пройтися містом з перспективи жіночого досвіду пересування містом у гендерному, політичному, суспільному та економічному вимірі.

Усі події фестивалю, що відбувалися наживо, були записані на відео, а в листопаді відбувся показ фестивальних подій онлайн з українськими субтитрами та з перекладом польською жестовою мовою.

Фото: Марек Закжевскі (Marek Zakrzewski)
У сучасній Польщі ми живемо з українками і українцями в одній спільноті. Вперше з повоєнних часів стаємо багатокультурним суспільством. Однак, чи достатньо добре знаємо одні одних, чи радше повторюємо стереотипи? Це одна з причин, чому Театральні зустрічі «Близькі незнайомі», що впродовж останніх років презентували лише польський театр і мистецтво, розширили формулу і тепер також представляють вистави і проєкти українських митців і мисткинь.
Агата Сівяк та Йоанна Віховська, кураторки фестивалю