Програма
Антологія камерної музики «Київський авангард»
Дата проведення: грудень


Місце проведення: Київ, Україна


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Музика

Антологія «Київський авангард» — це друкований збірник партитур та партій, який представляє творчий доробок музики композиторів-шістдесятників українській та закордонній фаховій аудиторії. Антологія вийшла друком у видавництві «Музична Україна» одразу трьома мовами: українською, англійською та німецькою.

До збірки увійшли твори чотирьох українських композиторів-шістдесятників: Леоніда Грабовського, Віталія Годзяцького, Володимира Губи та Володимира Загорцева. У 1960 роках ці митці були одними з перших в Україні, кому вдалось вийти за рамки радянської ідеологічно «правильної» музичної стилістики та звернутись до передових авангардних композиторських технік та концепцій, які активно розвивались у творчості західноєвропейських колег. Їхня творчість значно вплинула на формування сучасної композиторської школи в Україні.

Збірник складається з двох томів нот: твори для фортепіано і твори для ансамблів. Окрім партитур, в антології представлені біографії композиторів та передмови, які розкриють ширший соціально-політичний контекст ХХ ст. в Україні. Велику кількість творів в антології набирали із рукописів, і деякі були надруковані вперше.

Видання поширюватиметься серед керівників музичних фестивалів, ключових музичних локацій, вищих навчальних закладів, а також музичних критиків і музикознавців за кордоном. Твори з антології будуть рекомендовані до включення в програми концертів, організованих за підтримки Українського інституту.

Друк антології Українським інститутом є принципово новим і дуже правильним кроком, аби поширювати у світі знання про Україну. Причому про Україну не гопаково-шароварну, а високоінтелектуальну і справді європейську. Для світового музичного загалу це невідома сторінка української музики; водночас, це музика світового масштабу.
Юрій Чекан, музикознавець, доктор мистецтвознавства, автор передмови