Програма
proMOTION
Дата проведення: лютий-грудень


Місце проведення: Велика Британія, Естонія, Ізраїль, Ірак, Італія, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Сербія, США, Україна, Чехія, Швеція


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Кіно


У 2020 році Український інститут запустив програму proMOTION, яка збільшує присутність українського кіно на міжнародному ринку та розширює його глядацьку аудиторію, допомагає українським кінематографістам системно працювати з міжнародними промоційними агенціями.

До складу експертної комісії увійшли представники Українського інституту, а також незалежні експерти: кінокритикиня і кураторка «Київського тижня критики» Дар'я Бадьйор, програмний директор кінодистрибуторської компанії «Артхаус Трафік» Ілля Дядик, директор і співзасновник Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF) та проєкту KyivMusicFilm Кирило Марикуца.

П'ять проєктів-переможців конкурсу 2020 року отримали до 150 000 грн на міжнародну промоцію: «Казка про коника» Уляни Осовської та Дениса Страшного, «Май далеко — май добре» Ганни Ярошевич, «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової, «Стоп-земля» Катерини Горностай та «Анна» Декеля Беренсона.


Промоційні стратегії, розроблені та втілені в рамках програми proMOTION, сприяли успішній фестивальній історії кінопроєктів: «Цей дощ ніколи не скінчиться» отримав нагороду найпрестижнішого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі та на фестивалі Festival dei Popoli у Флоренції; «Казка про коника» увійшла до програми фестивалю DocPoint Tallinn, найбільшого документального шоукейсу Балтійського регіону; стрічку «Стоп-Земля» відібрали до конкурсної програми Generation 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.
Детальніше про фільми:
«Анна»
короткий метр

Прем'єра фільму відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі, де стрічку було номіновано на Palme d'Or — Best Short Film (Золота пальмова гілка — головна нагорода фестивалю в категорії короткого метру). Фільм також увійшов у шортліст BAFTA і став переможцем Best British Short на 22-му British Independent Film Awards. Cтрічку було подано на премію Oscar від України в категорії найкращий короткометражний фільм у 2021 році.


Режисер: Декель Беренсон
Продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина
Продюсерська компанія: «Ессе Продакшн Хаус»
Режисер: Декель Беренсон

Копродукція України, Великої Британії та Ізраїлю
Читати більше
Цей фільм — про Анну, жінку середнього віку, яка разом з донькою-підлітком живе у Східній Україні. Вона працює на м'ясопереробному комбінаті та відчайдушно прагне змін на краще у своєму житті. Одного дня вона чує оголошення про вечірку, де іноземні чоловіки шукають любов та хочуть познайомитися з українками. Щоб змінити свою буденність, Анна вирішує відвідати вечірку.

Фільм «Анна» було подано від України на здобуття премії «Оскар» Американської кіноакадемії в номінації «Найкращий короткометражний фільм». У рамках програми підтримана Оскарівська промоційна кампанія стрічки. За період участі в proMOTION фільм було представлено на понад 100 фестивалях у 24 країнах (серед них більшість в США — Oscar quialified).

«Казка про коника»
документальне кіно, анімація, cinema verite

Світова прем'єра стрічки відбулась на початку лютого 2021 на DocPoint Tallinn (найбільший документальний шоукейс Балтійського регіону), після чого фільм вийшов у кінотеатральний прокат в Естонії. Українська прем'єра «Казки про коника» відбулась в рамках національного конкурсу Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2021.

Режисер: Уляна Осовська, Денис Страшний
Продюсери: Денис Страшний, Уляна Осовська
Копродюсер: Юло Пікков (Естонія)
Продюсерська компанія:«Докутолока»
Читати більше
Колишній антирадянський активіст, а нині — монах в миру і художник, Анатолій Лютюк мешкає у старовинній кам'яній вежі в самому серці Таллінна. Він щодня молиться за природу і створює саморобні книги у власній майстерні. Багато років тому Анатолій дав обітницю знаходити щось добре у кожному дні. Початок війни на Сході України змушує його залишити мирну естонську столицю і з волонтерською місією вирушити у прифронтові містечка. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 року він постійно їздить на Донбас, щоб доставити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».

У рамках proMOTION промоцію стрічки було підтримано на таких міжнародних платформах:

  • індустрійна секція Beldocs in progress Міжнародного кінофестивалю в Бєлграді, Сербія;
  • індустрійна секція Nordisc Panorama Forum and Baltic Sea Forum for Documentaries - The Baltic Delegation, Швеція;
  • індустрійна секція Industry Meetup: Meet the Ukrainian Delegation на міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі.


«Май далеко — май добре»
документальне кіно

Світова прем'єра «Май далеко - май добре» відбулася в рамках національного конкурсу Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2021, де стрічку відзначили Премією Андрія Матросова.

Режисерка: Ганна Ярошевич
Продюсерка: Олена Яковіцька
Продюсерська компанія: «Табор»

Читати більше
Мішель — молодий німець, що мріяв жити простим життям далеко від цивілізації, в маленькому селі Карпатських гір, та займатись розведенням і порятунком вимираючого виду водяних буйволів. Насолоджуючись життям у повній гармонії з природою та тваринами, Мішель неочікувано для себе закохався в дівчину зі свого рідного міста в Німеччині. Вєра має двох маленьких дітей від попереднього шлюбу. Тож на два роки Мішель повертається жити в Німеччину, щоб побудувати нову сім'ю з Вєрою.
Врешті-решт, Мішель постає перед вибором: кохання в Німеччині чи омріяне життя з буйволами віддалік великих міст?


У рамках proMOTION промоцію стрічки було підтримано на таких міжнародних платформах:

  • індустрійна секція - кіноринок East Silver Market в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно «Їглава» (Ji.hlava International Documentary Film Festival - один з найбільших фестивалів свого типу у Центральній та Східній Європі), Чехія;
  • індустрійна секція - кіноринок Docs for Sale в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі;
  • український міжнародний документальний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs.


«Цей дощ ніколи не скінчиться»
документальне кіно

Фільм отримав такі нагороди:

  • головна нагорода «За найкращий повнометражний фільм» (Best Feature-length film) на міжнародному фестивалі Festival dei Popoli у Флоренції;
  • нагорода «Найкращий повнометражний фільм» в рамках секції First Appearance (Перша поява) найпрестижнішого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі.

Режисерка: Аліна Горлова
Продюсери: Максим Наконечний, Ілона Бічевська, Патрік Гамм.
Продюсерська компанія: «Табор»

Копродукція України, Латвії, Німеччини і Катару

Читати більше
Втікаючи від війни в Сирії на батьківщину своєї матері, молодий курд Андрій з родиною несподівано опиняється посеред війни в Україні. Ставши свідком двох конфліктів, Андрій вирішує працювати в Червоному Хресті. Спостерігаючи за ним, ми починаємо повільний шлях крізь зони війни, табори біженців, військові паради, гуманітарні місії, релігійні, весільні та похоронні звичаї України, Іраку, Сирії та Німеччини.

У результаті вдалої промоції фільму продюсери уклали угоду про передачу ексклюзивних прав на продаж фільму на території всього світу, за винятком України й країн Балтії, із нідерландсько-австрійською агенцією з продажів Square Eyes Films, яка надалі займатиметься фестивальною та інтернет-дистрибуцією, продажами на ТБ і кінотеатральним прокатом. Українська прем'єра стрічки відбулася в рамках міжнародного конкурсу Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2021, де фільм отримав нагороду від телевізійної платформи «Current Time».
Підтримка Українського інституту дозволила нам у першу чергу сформулювати стратегію нашої міжнародної комунікації й чітко визначити первинні й вторинні цільові авдиторії фільму. Досвідчена в просуванні авторського документального кіно маркетингова агенція точно зрозуміла задум режисерки та інтерпретувала його в ефективну комунікацію з глядачами. Міжнародний трейлер та постер, вдалий фестивальний старт і присутність у міжнародних медіа - кращі показники успішності програми. Але її результати ще більш сталі й довготривалі; ми користуватимемось ними і під час просування фільму для міжнародної театральної, теле- та цифрової дистрибуції»
Максим Наконечний, продюсер фільму «Цей дощ ніколи не скінчиться», «Табор»
«Стоп-земля»
драма дорослішання

Cтрічку було відібрано до конкурсної програми Generation 14plus Берлінського міжнародного кінофестивалю, що у березні 2021 році відбувся онлайн для акредитованої кіноспільноти і міжнародної преси. Влітку (9-20 червня 2021) кінотеатри Берліна покажуть «Стоп-землю» для широкої аудиторії. Внаслідок вдалої промоції продюсери підписали угоду про передачу ексклюзивних прав на продаж фільму на території всього світу за винятком України із міжнародною компанією з продажу та фестивальної дистрибуції PLUTO FILM (Німеччина).

Режисерка: Катерина Горностай
Продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет
Продюсерська компанія: «Ессе Продакшн Хаус»
Читати більше
Повнометражний ігровий дебют, драма дорослішання. Історія про перший чуттєвий досвід, закоханість, дружбу і відповідальність. 16-річна Маша переживає напружену буденність останнього року перед закінченням школи. Її підтримують близькі друзі Яна і Сєня, які ділять з нею цей досвід, а також батьки, які дуже переживають за доньку, але виховують її в свободі дій та думок. Є ще одна деталь в житті Маші, що не дає їй спокою і панує в її думках - однокласник Саша, який стане перевіркою її сміливості у вирішальний момент.

У рамках proMOTION промоцію стрічки було підтримано на таких міжнародних платформах:
  • індустрійна секція Eastern Promises Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах;
  • індустрійна секція Work in Progress міжнародного кінофоруму Connecting Cottbus в Котбусі (Німеччина);
  • індустрійна секція Work in Progress Одеського міжнародного кінофестивалю, спеціальна відзнака журі;
  • Лабораторія першого кіномонтажу в Україні (First Cut Lab in Ukraine)

Участь у програмі proMOTION дозволила нашому фільму «Стоп-Земля» розробити промоційну стратегію разом з міжнародними фахівцями, перекласти субтитри і тексти для прес-буку, створити графічний стиль та айдентику назви фільму, постерів, титрів та субтитрів. Участь у програмі – це більша кількість глядачів українського кіно у світі.
Наталія Лібет, продюсерка стрічки «Стоп-Земля», «Ессе Продакшн Хаус»