Програма
Програма підтримки виставкових проєктів Visualise
Дата проведення:
26 травня —
2 серпня 2020



Місце проведення: Київ, Україна


Напрям діяльності:
Мистецькі програми


Сектор діяльності: Візуальне мистецтво


Visualise — довгострокова програма Українського інституту з підтримки виставкових проєктів за кордоном. Програма надає можливості спільної розробки, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що просувають мистецтво України у світі та налагоджують інституційну співпрацю.

Виставки мистецтва — це потужний інструмент культурної дипломатії, важливі майданчики для дискусії на актуальні теми та співпраці митців і кураторів з різних країн. Міжнародні виставкові проєкти потребують багаторічного планування та послідовної інституційної залученості. Тому Український інститут долучається до доопрацювання концепції та комунікаційної стратегії обраних проєктів.

У 2020 році Український інститут провів перший конкурс в рамках програми та отримав 24 заявки, серед яких відібрав два виставкові проєкти в Італії та Польщі до реалізації у 2021 році.

EYES ON UKRAINE / Graphic Days® — 2021

Організатор: Association for social promotion Print Club Torino (Турин, Італія)

Партнер в Україні: Pictoric Illustrators Club

Проєкт передбачає проведення тематичної програми «Eyes on Ukraine» на міжнародному фестивалі дизайну Graphic Days у Турині. Програма складатиметься з виставки-шоукейсу актуальної української ілюстрації від клубу Pictoric, виставки зінів від молодих українських авторів, а також воркшопів і лекцій від українських ілюстраторок та ілюстраторів.

Trees of Memory: Roots and Runners

Організатори: проєкт "Минуле / Майбутнє / Мистецтво», який реалізує кураторський колектив Оксани Довгополової та Катерини Семенюк за підтримки forumZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні.

Іноземний партнер: Центр сучасного мистецтва «LAZNIA» (Гданськ, Польща)

Проєкт присвячений темі комеморації трагедії в Бабиному Яру та передбачає проведення art&science виставки та публічної програми. Виставка складатиметься з відеоінсталяцій з використанням проєкцій — запису дерев Бабиного Яру та електромагнітних імпульсів, які вони продукують. Публічна програма передбачає лекції та панельні дискусії з актуальних питань пам'ятання Бабиного Яру та художніх практик комеморації.

Проєкт є результатом інтердисциплінарного дослідження, здійсненого за участі університету Сорбонни та Одеського національного університету імені Мечникова.